top of page

Kiermasz KGW w Narwi na Wertepie

29 lip 2023

29 lipca 2023 roku stragan KGW w Narwi po raz kolejny stanął na Festiwalu Teatralnym Wertep...

Bogaty wachlarz ciast, bułeczki, dania wytrawne, zapiekanki, sałatki – jednym słowem stół uginający się od przepysznych różności przygotowanych przez Panie z Koła, przyciągnął niemal wszystkich przybyłych na tegoroczną edycję słynnego Festiwalu, który ponownie zawitał do Narwi. Podczas gdy osiem formacji teatralnych prezentowało swoje sztuki, migrując po różnych miejscach przystani kajakowej, nasze przedsiębiorcze Gospodynie systematycznie powiększały swój budżet, karmiąc spragnioną, nie tylko sztuki wysokiej, ale także wyrafinowanego jadła, publiczność. I jak zawsze, nie zabrakło próśb o przepisy ze strony urzeczonych wypiekami klientów.


Być może najlepsza rekomendacja wyszła z ust (a może z żołądka) Pana Dariusza Skibińskiego, dyrektora artystycznego Wertepu i prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka”, które jest organizatorem Festiwalu. Kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich są fantastyczne, a to, co one pieką, to się na koniec świata za takimi rzeczami idzie – powiedział szef Wertepu i, jak widać, wielki już fan kulinariów serwowanych przez narwiańskie KGW.


Kolejny udany kiermasz naszego Koła przebiegał w szampańskich nastrojach, którym niewątpliwie kroku dotrzymała kapryśna ostatnio pogoda. A wraz z usytuowanym obok stoiskiem NOK-u pełnym mnóstwa wegańskich potraw, stworzył prawdopodobnie najbardziej wykwintną, co by nie mówić, Wertepową gastronomię.


Bardzo dziękujemy Organizatorom Festiwalu, a Narwian i Narwianki zapraszamy – miejmy nadzieję – za rok, bo naprawdę warto!


bottom of page