7 mar 2024
W środę, 6 marca 2024 roku, Zarząd KGW w Narwi zorganizował cały cykl bardzo atrakcyjnych poznawczo spotkań o charakterze szkoleniowym, w których wzięły udział nasze Panie. Pogłębiłyśmy swoją wiedzę o zakładaniu firmy, uczestniczyłyśmy w warsztatach kosmetycznych i zgłębiałyśmy tajniki dobroczynnego zastosowania aloesu...
Niektórzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej cenionych cech jest przedsiębiorczość. I ten atut w coraz większym stopniu zdaje się dotyczyć kobiet (w tym wiejskich), które mają obecnie dużo więcej możliwości realizowania siebie i swoich pomysłów. A ponieważ najlepszą ku temu drogą jest tworzenie sobie – mówiąc fachowym językiem – środowiska biznesowego, postanowiłyśmy zaprosić do nas Pana Jana Czerniakiewicza, udziałowca znanej m.in. w branży produkcji maszyn rolniczych, Pronar spółki z o.o., wieloletniego jej dyrektora ds. marketingu oraz przede wszystkim praktyka biznesu.
Pan Jan, jak i jego wspólnicy, swoją przygodę z Pronarem zaczynali w czasach transformacji systemowej. Zatem jego unikatowa wiedza i doświadczenia obejmują kilka dekad rozwoju gospodarki rynkowej Polsce. A poza tym, firma Pronar od początku swoją główną siedzibę ma w Narwi, zatem realia i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w naszej miejscowości i regionie są jej bardzo dobrze znane.
Pan Jan w bardzo komunikatywny sposób wyłożył nam problematykę zakładania działalności gospodarczej w Polsce, ze szczególnym zwróceniem uwagi na towarzyszące temu procesowi trudności i problemy. Do tematu podeszłyśmy wielowymiarowo, zgłębiając niuanse prawne, ekonomiczne, polityczne, marketingowe i kulturowe. Nie jest to droga łatwa, prosta i przyjemna, ale z pewnością warta zachodu. Bo w naszym Kole są przecież Panie z fantastycznymi pomysłami na siebie, które - dzięki swoim potencjalnym, biznesowym inicjatywom - mogłyby wiele wnieść, przynajmniej do naszej lokalnej społeczności. Dlatego będziemy kontynuować wątek przedsiębiorczy i już zapowiadamy kolejne przedsięwzięcia poświęcone tym zagadnieniom.
Jeszcze tego samego dnia wzięłyśmy udział w warsztatach kosmetycznych przeprowadzonych przez Panią Anetę Kawę z firmy Mary Kay. Było to już kolejne spotkanie, poświęcone technikom makijażowym. Tym razem rzecz dotyczyła jednej z kluczowych umiejętności w tym obszarze, czyli jak w efektowny sposób „zrobić oko”. A ponieważ zbliżał się 8 marca, Pani Aneta podarowała wszystkim uczestniczkom kremy do rąk, za które serdecznie dziękujemy.
Częścią naszego intensywnego maratonu był również wykład Pani Sylwii Zdrodowskiej, którego temat dotyczył dobroczynnego działania aloesu. Ostatnio ta znana od tysięcy lat roślina robi zawrotną karierę w kosmetyce, leczeniu i żywieniu, a najnowsze badania naukowe potwierdzają jej cenne właściwości uzdrawiające i terapeutyczne. Jest to m.in. zasługa ponad 70 aktywnych składników i obecności polisacharydu (acemannanu), który, nie licząc szeregu innych korzyści, działa jak naturalny antybiotyk i ma zbawienny wpływ na szereg układów naszego organizmu. Szczególnie poleca się go cukrzykom i osobom z problemami natury metabolicznej. To również znakomity sprzymierzeniec w budowaniu odporności, przeciwdziałaniu alergiom i oczyszczaniu organizmu z toksyn.
Oprócz szeregu ustaleń naukowych na temat aloesu Pani Prowadząca zademonstrowała nam różne niuanse i możliwości związane z rozmaitymi produktami powstałymi na bazie aloesu, takimi jak aloes do picia, suplementy diety, kremy, maści mydła, pomadki i witaminy. Zatem nasze spotkanie miało również ważny wymiar praktyczny.
Po takiej dawce różnorodnej wiedzy, przyszedł czas na małe co nieco. Tym razem dla odmiany i na okoliczność zbliżającego się końca zimy, zrobiłyśmy kanapki z dużą ilością warzyw, m.in. z rzodkiewką i sałatą – zwiastunami każdej wiosny.
Wszystkim naszym Prowadzącym bardzo gorąco dziękujemy za poświęcony nam czas i cenną wiedzę, która, mamy nadzieję, przyniesie nam wiele korzyści, zachęci do działania i pozwoli podnieść wielowymiarową jakość naszego życia.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku: