top of page

Kolejny sukces KGW w Narwi w Bitwie Regionów

17 cze 2023

I miejsce na etapie powiatowym, 2000 zł oraz zaproszenie na szczebel wojewódzkich zmagań konkursu – KGW w Narwi ponownie zwyciężyło w Bitwie Regionów.

Tegoroczny etap powiatowy popularnego konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich odbył się 17 czerwca 2023 roku podczas Pikniku Produktu Polskiego w Bielsku Podlaskim i przyciągnął 14 kół z trzech powiatów (hajnowskiego, bielskiego i siemiatyckiego). KGW mogły szeroko prezentować swoje wyroby, jednak kulminacyjnym punktem imprezy był coroczny konkurs na najlepszą potrawę regionalną, przygotowaną przez członkinie KGW.


W tym roku propozycją kulinarną z Narwi była „Kolorowa gołębica” – danie nawiązujące do idei popularnych gołąbków, tyle że podanych w unikalnej formie kapuścianej rolady, zawierającej trzy rodzaje wizjonersko przyrządzonego mięsa. Podobnie jak w poprzednim roku, Autorką potrawy była Pani Ewa Świętuchowska, wspomagana przez Panią Annę Andrzejuk-Sawicką oraz Panią Alicję Szyszkiewicz. Cały namiot również wyglądał imponująco, a to także dzięki innym członkiniom Koła, które postarały się o kulinarno-artystyczno-rękodzielniczą oprawę.


Również w tym roku jury konkursu przyznało KGW w Narwi I miejsce, a „Kolorowa gołębica”, choć to symbol pokoju i łagodności, prawdopodobnie poleci w sierpniu lub wrześniu na kolejny, wojewódzki etap Bitwy powalczyć o najwyższe cele.


Drugą lokatę w konkursie kulinarnym zajęła Magnolia KGW Pokaniewo (powiat siemiatycki), a trzecią KGW „Aktywna Wieś w Niewinie Borowym” (powiat bielski). Serdecznie gratulujemy.

 

Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Narwi bardzo dziękuje wszystkim naszym Paniom zaangażowanym w ten wielki sukces oraz wszystkim osobom i instytucjom, które wspomogły logistycznie i technicznie całe przedsięwzięcie. Dziękujemy też naszym koleżankom i kolegom ze wszystkich kół uczestniczących w imprezie oraz organizatorom za ten jakże przyjemnie spędzony czas.

bottom of page