top of page

KGW w Narwi na I Samorządowym Forum Kół Gospodyń Wiejskich

10 lut 2024

W sobotę, 10 lutego 2024 roku, przedstawicielki naszego Koła wzięły udział w I Samorządowym Forum Kół Gospodyń Wiejskich, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego...

Wydarzenie miało miejsce w Majątku Howieny – Gospodarstwie Agroturystycznym w Pomigaczach (gm. Turośń Kościelna), gdzie spotkali się reprezentanci około 70 podlaskich Kół. Nasze Koło reprezentowała Pani Przewodnicząca Irena Dulko, Pani Alina Omelianiuk, Pani Zenaida Iwaniuk oraz Pani Anna Andrzejuk-Sawicka.

 

I Samorządowe Forum obfitowało w wiele różnorodnych atrakcji: od tych poznawczo-intelektualnych, przez muzyczno-artystyczne po dobrą zabawę, do której włączyli się niemal wszyscy. W programie znalazły się m.in. wykłady przedstawicieli Białostockiego Centrum Onkologii na temat programów prozdrowotnych, pokazy kulinarne mistrzów kuchni, pogadanki na temat idei zero waste w kuchni przeprowadzone przez doświadczonego restauratora z wieloletnim stażem oraz wykłady poświęcone Podlaskiemu Centrum Produktu Lokalnego. Uczestnicy forum mogli również poszerzyć swoją wiedzę o dostępnych sposobach pozyskiwania dofinansowania na działalność Kół oraz prawidłowym rozliczaniu środków finansowych.

 

Owo intensywne poznawczo wydarzenie umilił pokaz iluzjonisty oraz występ zespołu Wiwat Grupa Wodzirejów, który porwał wszystkich do tańca. Uczestnicy otrzymali upominki przygotowane przez firmę Suempol oraz pamiątkowe dyplomy.

 

To pierwsza tego typu „impreza” na Podlasiu i wydaje się, że wypełnia ona istotną lukę związaną z potrzebą stworzenia wspólnej platformy, która umożliwiałaby spotkania i integrację podlaskich kół. Zwłaszcza że od wejścia w życie ustawy o kołach gospodyń wiejskich (2018), organizacje tego rodzaju przeżywają swój niewątpliwy renesans. Mieliśmy zatem - być może po raz pierwszy od początku istnienia naszego Koła – tak wyjątkową okazję do uczestnictwa w szerszym forum współczesnego ruchu gospodyń wiejskich z Podlasia.

 

Na pewno będziemy chciały wziąć udział w kolejnym wydarzeniu tej rangi, skupiającym tak doborowe towarzystwo. Spotkanie to pozwoliło nie tylko na poszerzenie naszej wiedzy, pogłębienie doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów, które być może zaowocują w przyszłości kolejnymi okazjami czy projektami, ale mogłyśmy również poczuć się częścią jednej wielkiej podlaskiej rodziny, połączonej niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju ideą aktywizacji kobiet ze wsi.


Panu Marszałkowi bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

bottom of page