top of page

II etap Bitwy Regionów w Rudce, w powiecie bielskim

5 paź 2022

Znamy już termin i miejsce drugiego, wojewódzkiego etapu Bitwy Regionów 2022.

Podlaski półfinał zmagań kulinarnych Kół, które zwyciężyły w poszczególnych powiatach naszego województwa, odbędzie się w niedzielę, 23 października 2022 roku, w miejscowości Rudka (powiat bielski), przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 13-stą.


Etap ten, podobnie jak poprzedni, będzie polegał na przygotowaniu potrawy konkursowej, a do finału (szczebel ogólnopolski) zostaną zakwalifikowane potrawy najwyżej ocenione przez specjalną Komisję Konkursową. Kryteria oceny są wymienione w regulaminie konkursu.


Na "Bitwę" ruszamy, rzecz jasna, z naszym wybornym orężem - Babką Hopką. Narwiańska propozycja to efektowna odmiana tradycyjnej i charakterystycznej dla naszego regionu babki ziemniaczanej z dodatkiem kaszy jęczmiennej i duszonych żeberek. Dzisiaj śmiało można powiedzieć, że Hopka stała się swego rodzaju mitem założycielskim aktualnych i przyszłych, miejmy nadzieję, sukcesów Koła na polu kulinarnym.


Okazuje się jednak, że impreza będzie miała charakter zamknięty. Brać udział będą w niej jedynie członkowie Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczących w konkursie i organizatorzy. Wydarzenie nie będzie dostępne dla szerszej publiczności.


Nieśmiało oczekujemy wysokiej lokaty, nie mówiąc już o tym, jak bardzo marzy nam się zwycięstwo i przejście do kolejnego, ogólnopolskiego etapu. Niemniej jednak, bez względu na rezultat, na pewno będzie to wspaniałe doświadczenie, które popchnie rozwój naszego Koła, poszerzy sieć owocnych kontaktów i wielorako zaprocentuje w przyszłości. Trzymajcie za nas kciuki!


Jesteśmy i będziemy niezwykle wdzięczni wszystkim osobom i instytucjom, które nas wesprą. Liczy się każde wsparcie. Dziękujemy!

bottom of page