top of page

Świąteczne rękodzieło w NOK-u

7 gru 2022

W środę, 7 grudnia 2022 roku, Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Narwi spotkały się w NOK-u, aby wspólnie przygotować świąteczne ozdoby.

Święta Bożego Narodzenia za pasem. Zaraz zacznie się tupot małych i dużych stópek w galeriach i innych świątyniach konsumpcji, również tych wirtualnych. Właściwie już się zaczął, bo znów przydałyby się bombeczki, lampeczki i inne gadżety. Tu i ówdzie rozbłysły w Narwi światła choinek. I trzeba by w ogóle niemal natychmiast rozpuścić tu i tam choćby trochę woni tej świątecznej atmosfery. A do tego należałoby przecież zaopatrzyć się przynajmniej w parę drobiazgów.

 

Tymczasem narwiańskie KGW na łatwiznę nie idzie i po żadnych sklepach zamiaru latać nie ma. Przynajmniej nie teraz. Tyle u nas pracowitych, twórczych i pełnych polotu Pań, że świętokradztwem, a przynajmniej hańbą dosłownie byłoby nabyć sobie gotowe bombki, choineczki i stroiki, a więc wszystkie te „bajery”, które wraz z pierniczkami, kolędami, prezentami i kochaną rodzinką tworzą tę doskonałą, Bożonarodzeniową całość.

 

Panie z KGW w Narwi zakasały więc rękawy, sadowiąc się wcześniej wygodnie w świetlicy Narwiańskiego Ośrodka Kultury i żwawo zajęły się robieniem oryginalnych bombek i choinek z suchego filcu. Niemal jak zgodną orkiestrą dyrygowała nimi Pani Irena Charkiewicz, instruktorka NOK i Członkini naszego Koła, jednak pola do improwizacji nikomu nie brakowało.

 

I tak, rok po roku, wyłania się już pewna tradycja, kiedy Członkinie i Członkowie KGW w Narwi spotykają się w NOK-u i tworzą prawdziwe dzieła świątecznej sztuki. Ale to jeszcze nie koniec, bowiem w środę, 14 grudnia, o godz. 16-stej, odbędzie się kolejne spotkanie w świetlicy NOK. Teraz na warsztat pójdą stroiki. Serdecznie zapraszamy.


No i któż nie chciałby mieć takich wspaniałości w domku? Oryginalnych, wyjątkowych, czarownych. Mówiąc krótko, jedynych w swoim rodzaju...
bottom of page